top of page

Klinik Psikolog Eldem Erdem

Psikoloji lisans derecesini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden; Klinik Psikoloji yüksek lisans derecesini Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden aldım. Marmara Üniversitesi'nden Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi'ni tamamladım.

Psikoloji alanındaki çalışmalarına ilk olarak obezite cerrahisi alanında başladım. Obezite cerrahisine başvuran kişilerin ameliyat öncesi psikolojik değerlendirmelerinden ve ameliyat olan kişilerin ameliyat sonrası psikolojik takiplerinden sorumluydum. Obezite cerrahisi ile elde edilen olumlu sonucu sürdürebilmek ve hastalar arasında motivasyonu sağlayabilmek adına her ay destek toplantısı organize etme ve bu toplantılarda bilgilendirmelerde bulunma konusunda aktif rol oynadım . Bu zaman diliminde ayrıca yetişkinler ile klinik psikolojinin kapmasında olan konularda psikoterapi çalışmalarımı sürdürdüm. Klinik psikoloji eğitiminden itibaren süpervizyon desteğini sürdürdüm ve Dr. Psk. Erkan Kalem ile çalışma fırsatı buldum.

Obezite cerrahisine ek olarak, Klinik Psikolog olarak, çeşitli sorun alanları çerçevesinde, yetişkinlerle bireysel danışmanlık çalışmalarını sürdürmekteyim. İlişkilerde bağlanma, duygusal farkındalık ve duygu düzenlemesi, yeme bozuklukları ve doğum sonrası depresyonu çalışma alanlarım arasındadır.

Çalışma yaklaşımım psikodinamik kurama ve varoluşçu ekole dayanmaktadır. İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin Psikanaliza Giriş Seminerleri’ni tamamladım. Valueİstanbul’un atöyle çalışmalarına ve Varoluşçu Analiz ve Logoterapi Eğitimi'ne katıldım.

Uzmanlık ve çalışma alanları kapsamında yetişkinlere yönelik psikoterapi çalışmalarını, psikodinamik kuram ve varoluşçu ekol çerçevesinde yürütmekteyim.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) üyesiyim.

IMG-20191120-WA0010 (2).jpg
Konuşmacı Olarak Katıldığı Kongre, Konferans ve Eğitimler
  • 7. Ulusal Obezite Kongresi-Morbid Obezite Cerrahisi Öncesi ve Sonrası Takip (Aralık 2016)

  • 1. Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu- Preoperatif ve Postoperatif Değerlendirme (Kasım 2017)

  • Medipol Üniversitesi Psikoloji Kulübü Çalışma Atölyeleri – Obezite cerrahisi (Ocak 2019)

  • Tartı Akademi- Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Eğitimi- Bariatrik Cerrahi Öncesi ve Sonrası Psikoloji (Mart 2019)

  • Tartı Akademi- Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Eğitimi- Bariatrik Cerrahi Öncesi ve Sonrası Psikoloji (Kasım 2020)

  • Kadının Güçlü Sağlığı (Ağustos 2020)

  • Fahriye Vandemir Anaokulu Veli Akademileri- Ebeveynlik ve Sağlıklı Beslenme İlişkisi (Şubat 2021)

  • Ekodosd- Pandemide Kaybettiklerimiz ve Obezite (Ağustos 2021)

bottom of page